خواص شکر رژیمی
5/5
ارسال به وتس اپ
ارسال به تلگرام
پرینت این صفحه

خواص شکر رژیمی

فهرست محتوا

شکر رژیمی چیست؟

شاید تا به حال این سوال برای شما پیش آمده باشد که شکر رژیمی چیست؟ خواص شکر رژیمی چیست؟ در این مقاله سایت اینترنتی دکتراستویا، به توضیح خواص شکر کم کالری  پرداخته است؛ تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

امروزه شیرین کننده های مصنوعی به صورت گسترده ای در غذاهای فرآوری شده مورد استفاده قرارگرفته اند؛ از جمله نوشیدنی های شیرین، ژله ها، شیرینیجات، کنسروها و…

این شیرین کننده ها جایگزین های صنعتی مناسبی برای شکر می باشند؛ که شما میتوانید آنها را در دو نوع شکر رژیمی ایرانی و شکر رژیمی خارجی تهیه و مصرف کنید.

امکان دارد این شیرین کننده ها از منابع طبیعی همچون گیاهان و یا حتی  از خود قند استخراج شده باشند.

شکر کم کالری استویا، یک شیرین کننده ی قوی شناخته می شود؛ چرا که به مراتب از قند و شکر معمولی شیرین تر است، به همین دلیل مقدار کمتری نیاز است تا طعم شیرین دلخواه به وجود آید.

مواد تشکیل دهنده شکر رژیمی

شکر رژیمی از دو بخش ایزومالت و سوکرالوز تشکیل شده است؛ که ترکیب این دو ماده باعث به وجود آمدن طعمی بسیار شیرین، ولی بدون کالری می‌شود که می‌توان از آن به عنوان یک شیرین کننده رژیمی برای پخت انواع کیک و شیرینی استفاده کرد.

زیاده روی در مصرف شکر معمولی و افزایش وزن ناشی از آن، باعث شد تا تولید واستفاده از این مدل شیرین کننده ها در صنعت شروع شود.

خواص شکر رژیمی

خواص شکر رژیمی گوناگون  و متعدد می باشد که در زیر برای شما به صورت کامل توضیح داده شده است.

 

  1. شکر رژیمی ؛بهترین کاهش دهنده وزن

شکر رژیمی؛ بهترین کاهش دهنده وزن

شکر رژيمی ارزش غذایی قابل توجهی ندارد و در اصل حاوی کالری نیست؛این شیرین کننده ها هیچ کالری را به رژیم غذایی اضافه نمی کند و همین باعث کنترل وزن و پیشگیری از چاقی می شود. این شیرین کننده ها برای افرادی که برای کاهش وزن خود تلاش می کنند، گزینه  بسیار مناسبی است.

  1. کاهش فشار خون و سلامت قلب؛ با مصرف شکر رژیمی

یکی دیگر از خواص شکر رژیمی استویا کاهش فشار خون است؛شکر دیابتی، با کاهش فشار خون، رگ های خونی را شل می کند سطح قند خون را کنترل میکند و باعث تقویت سیستم قلبی عروقی شده و نقش بسیار مهمی در کاهش خطر بزرگ شدن قلب ناشی از فشارخون بالا دارد. در نتیجه مصرف شکر کم کالری به جای شکر معمولی برای شما، سلامت قلب را به همراه دارد و از بروز سکته های مغزی و  قلبی جلوگیری میکند.

  1. سلامت دهان و دندان با شکر رژیمیسلامت دهان و دندان با شکر رژیمی

یکی دیگر از خواص شکر رژیمی بهداشت و سلامت دهان و دندان می باشد.

بامصرف موادقندی معمولی، فرآیند شروع  پوسیدگی به این روش است که میکروب‌های محلی موجود در دهان، مواد قندی در دسترس را هضم و تبدیل به اسید می‌کنند و سپس با توجه به شدت اسیدی شدن محیط دندان‌ها، بافت سخت مینای دندان تحت تاثیر اسید حل می‌شود و باعث پوسیدگی دندان ها می شود.

اگر می‌خواهید نوشیدنی دیگری به جز آب را امتحان کنید بهتر است از انواع بدون شکر یا دارای شکر رژیمی استفاده کنید. این نوشیدنی‌ها از پوسیدگی دندان‌ها جلوگیری می‌کنند.

مصرف شکرو قند های رژیمی و شیرین کننده های مصنوعی، بر خلاف شکر معمولی، تاثیرزیادی بر تخریب و پوسیدگی دندان ها ندارند .

  1. مصرف شکر رژیمی استویا؛ پیشگیری از ابتلا به دیابت نوع 2

با استفاده از شکر رژیمی و عدم استفاده از شکر معمولی میتوانید از افزایش مقاومت سلول های بدن به اثرات انسولین جوگیری کرده تا بدن مجبور نشود برای محافظت از خود در برابر اثرات مخرب قند، انسولین بیشتر تولید کند. تا این تولید انسولین اضافه، آغاز فرایند ابتلای فرد به دیابت نوع ۲ را پیش رو نداشته باشد.

  1. کاهش سرطان با جایگزین کردن شکر کم کالری به جای شکر معمولی

یکی دیگر از خواص شکررژیمی خاصیت ضدالتهابی آن است. که سبب تقویت سیستم ایمنی بدن شده است. شگر رژیمی استویا دارای خاصیت ضدسرطانی میباشد که امکان دارد تا ۲۳درصد باعث کاهش سرطان لوزالمعده شود و رشد سلول های سرطانی را در بدن کاهش میدهد.

  1. شکر رژیمی استویا؛ درمان قطعی دیابت

شکر رژیمی می تواند جایگزین مناسب شکر برای افراد دیابتی باشد. شکر کم کالری؛ برخلاف شکر و قند معمولی، جزء منابع کربوهیدراتی نیست و سطح قند خون را به طور لحظه ای افزایش نمی دهد.

با خرید محصولات کم کالری و شکرهای رژیمی استویا می توانید برای مصرف روزانه خود از طعم شیرین آن لذت ببرید و بیماری دیابت خود را نیز کنترل و درمان کنید.

  1. مصرف شکر دیابتی ؛ پاکسازی کبد

شیرین کننده رژیمی stevia یک دیورتیک طبیعی است که به سم زدایی و پاکسازی کبد و بدن کمک می کند.

به دلیل این که شکر دیابتی قند اضافه ندارد، مصرف آن برای عموم توصیه می شود؛ بنابراین قند اضافه ای وجود ندارد که باعث تبدیل قندها به چربی شود و در اثر مرور زمان این چربی ها در کبد انباشته نمی شوند، از ابتلا به بیماری های کبدی همچون کبد چرب جلوگیری می کند .

  1. درمان عفونت قارچی با مصرف شکر کم کالری

درمان عفونت قارچی با مصرف شکر رژیمی

شکر رژیمی برای درمان عفونت قارچی بسیار موثر بوده و روی عفونت قارچی برفک، که در دهان، روی زبان و یا دستگاه تناسلی رشد می کند، تاثیر میگذارد.

  1. شکر کم کالری ؛ بهبود سلامت و عملکرد ماهیچه

شکر رژیمی استویا و دیگر شیرین کننده های محصولات استویا حاوی  مقداری پتاسیم و منیزیوم می باشند؛ با مصرف شکر رژیمی به جای شکر معمولی، پتاسیم موجود دراین شکرکم کالری ( رژیمی ) می تواند باعث بهبود سلامت و عملکرد ماهیچه ها و حفظ فشارخون شما گردد.

خرید شکر رژیمی

دراین مطلب فروشگاه اینترنتی دکتر استویا به تعریف شکر رژیمی، موارد مصرفی این نوع شکر، خواص شکر رژیمی؛ برای سلامتی بدن که منجر به جلوگیری از ابتلا به سرطان، مشکلات و بیماری های قلبی وکبدی، کنترل قندخون و تاثیر آن در درمان بیماری دیابت و کنترل وزن برای پیشگیری از چاقی پرداخت.

ما خرید شکر رژیمی استویا و استفاده از دیگرمحصولات سایت اینترنتی دکتر استویا را به شما پیشنهاد میدهیم، تا از شر چاقی و دیابت راحت شوید و پوستی زیبا و بدنی سلامت داشته باشید.

در پایان اگر نگران بالا رفتن قند خون و بالارفتن وزنتان هستید؛ ما این اطمینان را به شما می دهیم، که با حذف شکر سفید و جایگزین کردن شکر رژیمی استویا می توانید از تمامی عوارض و عواقب مصرف شکرهای معمولی که مضر هستند، در امان باشید.

گیاه استویا چیست؟
گیاه استویا چیست؟

گیاه استویا؛ بهترین شیرین کننده طبیعی! استویا (stevia) یک گیاه بومی آمریکای جنوبی است که امروزه در کشورهای مختلف اروپایی کشت و مصرف میشوند. خوشبختانه

خواص آرد بادام
خواص آرد بادام

شاید این سوال در ذهن شما نیز ایجاد شده باشد که خواص آرد بادام چیست؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال، سایت دکتراستویا مقاله ای

خواص آرد نارگیل
خواص آرد نارگیل

آرد نارگیل؛ خاصیت های فوق العاده ی آن آیا تا به حال این سوال برای شما پیش آمده است که خواص آرد نارگیل چیست؟ و

شکر کم کالری

شکر کم کالری چیست؟ حتما برای شما هم این سوال پیش آمده است که شکر رژیمی ( شکر کم کالری )چیست و چه تفاوتی با

شکر رژیمی بدون قند
شکر رژیمی بدون قند و کالری

شکر رژیمی استویا به عنوان شکر رژیمی بدون قند و کالری در دنیا شناخته شده استویا تنها ماده ای است که کاملا طبیعی  و مفید

اسپرولینا
شرینی بدون قند اسپرولینا

اسپرولینا اسپرولینا جلبک سبز تیره رنگ میباشد که از سال 1970 بدلیل خواص فراوانی که پیدا کرد مورد توجه همگان قرار گرفت امروزه امریکا ،

دیدگاهتان را بنویسید