اسپرولینا
5/5
ارسال به وتس اپ
ارسال به تلگرام
پرینت این صفحه

شرینی بدون قند اسپرولینا

فهرست محتوا

اسپرولینا

اسپرولینا جلبک سبز تیره رنگ میباشد که از سال 1970 بدلیل خواص فراوانی که پیدا کرد مورد توجه همگان قرار گرفت امروزه امریکا ، چین،تایلند بزرگترین تولید کننده این جلبک هستند اسپرولینا بدلیل اینکه حاوی پروتیین بسیار بالایی میباشد میتواند جلو احساس گرسنگی را بگیرد در واقع ماندد کاهنده اشتها عمل میکند این جلبک حاوی تریپتروفان میباشد که در بدن به ویتامین A تبدیل میشود بتاکاروتن بخصوص برای پیشگیری از خشکی پوست موثر است در واقع این جلبک مراقب پوست و بافت بدن میباشد.

شرینی بدون قند اسپرولینا

 

شیرینی بدون قند اسپرولینا

شیرینی بدون قند اسپیرولینا بدون آرد و سرشار از مواد ریز معدنی و پروتئینی با ارزش غذایی بالا و میزان کالری کمتر بوده و فاقد هرگونه مواد شیمیایی و گلوکز می باشد.

شیرینی اسپرولینا علاوه بر اینکه تمامی مزایای اسپرولینا را شامل میشود، فاقد گلوتن نیز میباشد که برای افراد سلیاکی نیز مورد استفاده قرار میگیرد. علاوه بر این این شیرینی شیرین کننده اش استویا میباشد که بدون کالری و کاهنده قندخون و تنظیم کننده فشارخون میباشد و این شیرینی به دلیل داشتن کربوهیدرات کم برای رژیم کتوژنیک استفاده میشود.

اسپیرولینا به سبب دارا بودن طیف متنوعی مواد مغذی و ویژگی های کمک درمانی اثبات شده می تواند نقش بلقوه ای در رژیم غذایی افراد مختلف داشته باشد.

رنگ سبز این شیرینی به علت استفاده از جلبک اسپیرولینا در این محصول می باشد و از پودر خالص استویا استفاده شده است.

اسپرولینا در دیابت

دیابت بیماری ناشی از کمبود هورمون انسولین در بدن است که پرخوری علت اصلی کاهش ترشح انسولین است. برای بهبود این بیماری لارم است تا تغییری در رژیم غذایی تان ایجاد کنید.

برای جلوگیری از این بیماری باید رژیم غذایی مناسبی را انتخاب کنید تا از اسیدی شدن وضعیت بدن جلوگیری کنید. به همین دلیل است که اسپیرولینا در پیشگیری از دیابت موثر است زیرا علاوه بر اینکه از نظر داشتن کالری پایین است ، حاوی مقادیر زیادی از ویتامین B1 که موجب بهبود سوخت و ساز قندها در بدن می شود.

ویتامین B2 که با کمک به سوزاندن کالری مانع از چاقی می شود  و ویتامین B6 که در ساخت هورمون انسولین در بدن نقش دارد. علاوه بر این ها، اسپیرولینا یک مکمل قلیایی است که به بازگشت حالت اسیدی خون به حالت قلیایی کمک زیادی می کند  که  از همین روست که از اسپیرولینا به عنوان محصول غذایی ایده آل برای جلوگیری و بهبود بیماری دیابت نام برده می شود.

ویژگی های اسپرولینا

اسپرولینا سرشار از انتی اکسیدان میباشد  که سیستم ایمنی بدن را در برابر عوامل خارجی محافظت میکند به عقیده محققان مصرف اسپرولینا سلامت سیستم  ایمنی بدن را در برابر عوامل خارجی محافظت میکند به عقیده محققان مصرف اسپرولینا سلامت سیستم ایمنی بدن را افزایش داده است.

این جلبک باعث تسریع سرعت جذب مواد معدنی بخصوص اهن میشود کلسیم موجود در این جلبک بیشتر از شیر میباشداسپرولینا سرشار از منیزیوم میباشد که منیزیوم در بهبود عملکرد سیستم عصبی نقش موثری دارد تنها ضرر اسپرولینا افزایش اسیداوریک در خون میباشد بدلیل اینکه پروتین ان زیاد است اسپرولینا باعث مشکلات گوارشی مانند نفخ و بیرونروی میشود سردرد نیز از دیگر عوارض مصرف اسپرولینا میباشد اسپرولینا به سرعت در بدن انرژی ایجاد میکند بدون انکه به اعضای بدن فشاری وارد شود.

ارزش غذایی اسپرولینا

  •  5% آب
  • 24% کربوهیدرات
  • 8% چربی
  • 60% پروتیین

آثار اسپیرولینا در کبد

کبد برای تخریب، دفع سموم بدن و انبار کردن مواد مغذی بدن نقش بسزایی دارد. مهم ترین مواد مغذی برای کبد ویتامین و پروتئین ها هستند که بیشتر کبد از پروتئین ها تشکیل شده است و ویتامین به علمکرد درست آن کمک می کند . کمبود پروتئین و ویتامین ها می تواند منجر به آسیب و یا متوقف شدن کامل عملکرد کبد شود .

اسپیرولینا غذایی حاوی مقدار زیادی از پروتئین ها است که شما با مصرف آن طبق رژیم غذایی میتوانید از بیماری های احتمالی جلوگیری کنید.در این مورد اسپرولینا نقد های مثبتی دریافت کرده است و علت این اثرات به دلیل وجود پروتئین و ویتامین های ضروری بدن در اسپیرولینا می باشد که از طرفی ، در بیماری های کبد، اغلب فرد بیمار از کمبود پتاسیم در بدن رنج می برد و چون اسپیرولینا حاوی مقدار پتاسیم مناسبی می باشد می تواند یک اثر افزایشی در بهبود بیماری های کبدی داشته باشد . به همین خاطر است که اسپیرولینا در سلامت کبد نقش بسزایی دارد.

فواید اسپرولینا

 

مبارزه با الرژی از دیگر مزایای اسپرولینا به شمار می رود اسپرولینا از ازادسازی هیستامین جلوگیری میکند که مسئول علایم الرژیک است . مصرف جلبک باعث بهبود ترشحات بینی میشود.

اسپرولینا در رشد مو نیز موثر میباشد همچنین پروتیین اسپرولینا باعث کاهش مو ونازکی مو میشود. مطالعات نشان میدهد که به درمان علایم اچ ای وی کمک میکند. اسپرولینا باعث دفع سم هایی همچون ارسنیک میباشد جلبک اسپرولینا نقش مهمی در جلوگیری از بیماری قلبی ایفا میکند همچنین باعث کاهش فشارخون میشود.

اسپرولینا 12 برابر بیشتر از جگر گاو اهن دارد. اسپرولینا در افرادی که مبتلا به سرطان دهان هستنند تاثیرمثبتی دارد و علایم پیش سرطان را از بین میبرد.

اسپرولینا به طور ویژه غنی از پروتیین های مبارزه کننده با عفونت است که انتی بادی مبارز کننده با عفونت را در بدن افزایش میدهد که اسپرولینا یک درمان موثر برای کم خونی است. درمان شوره سر با اسپرولینا نیز یکی دیگر از مزایای اسپرولینا می باشد.

تاثیر اسپیرولینا در کم خونی

کم بود آهن در بدن موجب کم خونی فرد میشود. از قدیم تا امروز پزشکان به ما توصیه کردند که در رژیم غذایی مان از غذایی هایی با مقدار آهن مانند : جگر، سویا و اسفناج استفاده کنیم. با این وجود اگر آهن با پروتئین و ویتامین C همراه نباشد ، سرعت جذب و هضم آن پایین می آید . در نتیجه به سادگی و با مصرف معمولی غذاهای سرشار از آهن، ما فواید آنها را دریافت نخواهیم کرد.

به عبارت دیگر، اسپیرولینا نه تنها حاوی مقدار آهن بیشتری از جگر است ، بلکه حاوی مقادیر زیادی پروتئین و کلروفیل خون ساز نیز است و هضم و جذب میزان آهن آن نیز بسیارعالی است ، پس می توان گفت که اسپیرولینا در مبارزه با کم خونی بسیار موثر است.

روش رژیم لاغری با اسپیرولینا

امروزه بکارگیری اسپیرولینا جهت کمک به داشتن یک رژیم لاغری سالم و مناسب افزایش یافته است. روش رژیم لاغری با اسپیرولینا به این صورت است که رژیم غذایی باید 30 دقیقه الی 1 ساعت قبل از وعده غذایی مصرف شود. به دنبال مصرف آن قبل از غذا ، اسپیرولینا آب جذب می کند و منبسط می شود و به این ترتیب باعث سرکوب اشتها و باعث جلوگیری از پرخوری می شود .

علاوه بر این ، اسپیرولینا غذایی است حاوی مقادیر زیادی از انواع مختلف مواد مغذی است که می تواند نگرانی ناشی ازبهم خوردن تعادل مواد مغذی بدن را که ممکن است حاصل رژیم لاغری باشد برطرف کند.

کسانی که مصرف منظم و روزانه اسپیرولینا را شروع کرده اند و پس از مدتی نظر داده اند که واقعا” شروع به کم کردن وزن کردند. آنچه مهم است دنبال کردن یک رژیم غذایی سالم شامل ترکیبی از وعده های غذایی متعادل و مکمل اسپیرولینا باشیم.

 

خواص آرد بادام
خواص آرد بادام

شاید این سوال در ذهن شما نیز ایجاد شده باشد که خواص آرد بادام چیست؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال، سایت دکتراستویا مقاله ای

خواص آرد نارگیل
خواص آرد نارگیل

آرد نارگیل؛ خاصیت های فوق العاده ی آن آیا تا به حال این سوال برای شما پیش آمده است که خواص آرد نارگیل چیست؟ و

خواص شکر رژیمی
خواص شکر رژیمی

شکر رژیمی چیست؟ شاید تا به حال این سوال برای شما پیش آمده باشد که شکر رژیمی چیست؟ خواص شکر رژیمی چیست؟ در این مقاله

گیاه استویا چیست؟
گیاه استویا چیست؟

گیاه استویا؛ بهترین شیرین کننده طبیعی! در این مقاله سایت دکتراستویا درمورد این سوال که گیاه استویا چیست؟ توضیحاتی را به طور کامل از خواص دارویی

شکر کم کالری

شکر کم کالری چیست؟ حتما برای شما هم این سوال پیش آمده است که شکر رژیمی ( شکر کم کالری )چیست و چه تفاوتی با

شکر رژیمی بدون قند
شکر رژیمی بدون قند و کالری

شکر رژیمی استویا به عنوان شکر رژیمی بدون قند و کالری در دنیا شناخته شده استویا تنها ماده ای است که کاملا طبیعی  و مفید

دیدگاهتان را بنویسید