استویا

استویا چیست ؟ گیاهی که از آن شیرین کننده مانند شکر تولید میکنند، با گیاه استویا ما می توانیم قند را از برنامه غذایی شما کاملا حذف کنیم 

اما همچنان شیرینی جات بخورید!

جذاب ترین ماده ی غذایی برای بشر همواره شیرینی جات بوده است. ما برای شما فقط یک محصول نداریم، ما برای شما یک راه حل داریم. بعد از خواندن این مقاله پی می برید لازم نیست خودرا از لذت چشیدن مزه ی شیرین محروم کنید.

کشت استویا

گیاه استویا از صدها سال پیش در آمریکای جنوبی برای شیرین کردن انواع نوشیدنی ها به کار می رفته است و امروزه نیز به دلیل مزایای آن بیش از میلیون ها نفر در جهان از قند این گیاه استفاده می ‌کنند.

ماده شیرین کننده حاصل از گیاه استویا (شکر برگ)که به «ریبودیوساید» معروف است، کالری زا نبوده و موجب کاهش میزان قند و فشار خون در افراد دیابتی می شود.

ریشه درختچه استویا بصورت نرم و ضخیم می باشد که در فاصله کمی از زمین رشد می کند. ساقه این گیاه نیز هر سال در فصل زمستان خشک می شود و مجددا در فصل گرما می روید.

برگ استویا ساده و کوچک و همچنین نوک تیز، کشیده، دندانه‌ای می‌باشد. برگ استویا مهمترین بخش این گیاه است.

استویا که گیاهی است کوتاه قد و بوته ای از تیره آفتابگردان و بومی آمریکای جنوبی به ویژه پاراگوئه می باشد. این گیاه در انواع گسترده ای از خاک های مرطوب رشد می کند و در مناطق نیمه گرمسیری شامل قسمت هایی از آمریکا به صورت دائمی کشت می شود اما در مناطقی با عرض جغرافیایی متوسط یا بالا که روزهای طولانی و مناسب برای محتوای برگ ها و استویوزید دارند به صورت سالیانه رشد می کند.

ریشه های این گیاه پهناورو ساقه آن شکننده است. این گیاه دارای خوشه های کوچک حاوی ۶-۲ گل ازطیف سفید تا بنفش کمرنگ می باشد و دمای مناسب برای رشد آن 24 درجه سانتی گراد عنوان شده است. 

بهترین منطقه کشت استویا محل هایی با رطوبت زیاد و گرمای زیاد می باشد اما شرایط آب و هوایی در درصد خلوص استویا بی تاثیر نیست و هر چه رطوبت بالاتر و گرما بیشتر باشد برای رشد و کیفیت گیاه بهتر است. اندازه گیاه بالغ استویا بین ۷۰ الی ۱۲۰ سانتی متر از سطح زمین است.

فرایند تولید شیرین کننده استویا در کارخانه

هنگام برداشت استویا بعد از جدا کردن ساقه از ریشه برگ های آن هم جدا می شود زیرا ساقه استویا دارای الکل است.

کارخانه تولید شیرین کننده استویا

برگ استویا به داخل دستگاه های مخصوص هدایت می شود و بعد از مراحل انجام شده فیلتر میشود زیرا میزان بار فلزات سنگین در گیاه استویا بسیار زیاد است و برای فیلتر شدن مراحل خاص باید انجام شود و با توجه به میزان خلوص مختلف در بازه ی ۴۰ درصد تا ۹۹ درصد تولید می شوند و فرایند موجود باعث تولید محصولی به رنگ سفید می شود که بسته به کیفیت و قیمت طبقه بندی وبه بازار عرضه می شود.

میزان استخراج استویا :از هر ۱۲ تن برگ، یک تن شکر استویا تولید می شود.

استویا یک قند غیر الکلی است و هیچ گونه بیریکس و یا قوام در محصول ایجاد نمی کند و باعث ایجاد کالری و بالا رفتن قند خون نیز نمی شود و تنها شیرین کننده ی طبیعی در دنیا می باشد که هم کام شما را شیرین می کند و هم اگر مبتلا به دیابت هستید و به دنبال محصولی برای کنترل قند خون خود می گردید می تواند در یک دوره ی 30 تا 45 روزه قند شما را جدا کنترل کند.

توجه توجه توجه:

در زمان استخراج و فیلتراسیون استویا میزان فلزات سنگین آن کنترل می شود اما متاسفانه عطاری ها در ایران اقدام به فروش برگ استویا می کنند که باید توجه داشته باشید که در طولانی مدت مشکلاتی اعم از بالا رفتن میزان فلزات سنگین در خون فرد می شود که این امر باعث می شود تا فرد اگر به بیماری مبتلا شود دیرتر خوب شود زیرا سیستم بدن انسان نسبت به بیماری ها در حالت تدافعی برای درمان قرارمی گیرید و مدت زمن زیادی طول می کشد تا شرایط فرد رو به بهبودی قرار گیرد.

 همین طوراز عوارض ناشی از استعمال برگ استویا می توان به اختلالات عصبی، کبدی، جنسی و جسمی اشاره کرد. از این رو از تمام افراد تقاضا می شود از گیاه استویا به صورت مستقیم استفاده نشود و فقط از استویای فرآوری شده استفاده کنند زیرا میزان فلزات سنگین استویا ی فرآوری شده کنترل شده و مناسب مصرف افراد می باشد.

استویا پس از استخراج انقدر ریز است که در مقایسه با آرد سفید ۱۰ برابر ریزتر است و به علت ریز بودن و حساس بودن این محصول امکان تقلب در آن بسیار زیاد است به طوری که اگر به شما بگویند این یک بسته یک کیلویی استویا ۹۹ درصد است میتوانند ۹۰۰ گرم از مواد دیگر و ۱۰۰ گرم استویا استفاده کنند و وقتی با هم مخلوط شوند به هیچ عنوان امکان تشخیص آن نیست مگر اینکه از دستگاه های اندازه گیری دقیق استفاده نمایند.

 

 

 

 

 

 

 

خواص استویا به عنوان شیرین کننده

استفاده از استویا به عنوان شیرین‌کننده رژیمی می‌تواند به افرادی که همیشه سطح قند خونشان را کنترل می‌کنند کمک کند، در حالی که از مزه شیرینی غذاها و نوشیدنی‌ها لذت می برند. همچنین در کاهش میزان کالری و مصرف شکر در رژیم روزانه افرادی که می خواهند زندگی سالمی داشته باشند موثر است.

نتایج بررسی ها بیانگر آن است که گلیکوزیدهای دی ترپنی ترکیباتی می باشند که به عنوان عامل اصلی ایجاد طعم بسیار شیرین در عصاره های گیاه استویا شناخته شده اند. به طوریکه میزان شیرینی آنها تا ۳۰۰ برابر شکر تخمین زده شده است.

استویوزید، به عنوان یک ترکیب گلیکوزیدی غالب در عصاره برگ های استویا ربادیانا شناسایی شده است. وجود سه ترکیب گلیکوزیدی (استویوزید، آ- ربادیوزید و ب – ربادیوزید) در این گیاه به اثبات رسیده است. 

ترکیبات مختلفی از استویا به دست می آیند که دارای فعالیت های بیولوژیکی مهمی هستند. برای مثال فلاوونوئیدها (حاصل از قسمت های هوایی گیاه) دارای خاصیت ضد میکروبی، ضد قارچی، ضد سرطان، ضد التهاب و آنتی اکسیدانی می باشند.

گزارش شده است که ساسکوایترپن ها (حاصل از ریشه ، برگ و گل ها) ضد التهاب هستند و در کنترل التهاب، شوک های سمی، آسم ، رماتیسم ، آماس مفصل و سرطان موثرند.

ترکیبات این ماده در دمای 100 درجه سانتی گراد پایدار هستند، تخمیر نمی شوند و رنگ آنها در اثر پخت تغییر نمی کند. به همین دلایل استویا کاربردهای وسیعی در فرآورده های خوراکی داشته و می تواند به عنوان منبع شیرین کننده در محصولاتی همچون محصولات قنادی و نانوایی، آبمیوه، مربا، شکلات، بیسکویت و دیگر مواد غذایی مورد استفاده قرار گیرد.

عوارض شکر

سرانه مصرف شکر برای هر ایرانی ۳۰ کیلوگرم است این در حالی است که این میزان در جهان ۵/۱۳ کیلوگرم و بدون احتساب چین ۸ کیلوگرم است.

فاجعه غذایی ایران مصرف بیش از حد قند و شکر است، سالانه حدود دو میلیون تن شکر از برزیل وارد می‌کنیم که حدود ۱۱ درصد آن در نوشابه ها و نیمی از آن در خانواده‌ها به طور مستقیم مصرف می‌شود.

علاوه بر دو میلیون تن شکر وارداتی سالانه یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن شکر نیز در کشور تولید می‌شود یعنی سالانه حدود سه میلیون و ۴۰۰ هزار تن شکر در کشور مصرف می‌شود در حالی که نیاز کشورمصرف سالانه دو میلیون تن شکر است و فقط نیازمند واردات ۶۰۰ هزار تن شکر از خارج از کشورهستیم.

عوارض استویا چیست

تا به امروز صحبتی از عوارض جانبی شکر استویا به میان نیامده است. سازمان غذا و دارو و سازمان بهداشت جهانی در سال 2008 پی به فواید بی شمار این ماده ی غذایی بردند و آن را در لیست مواد غذایی سالم و جایگزین قرار دادند تا به اینجا که سازما غذا و داروی جهانی مصرف روزانه 4 میلی گرم در ازای هر کیلوگرم از شخص مصرف کننده را توصیه کرد تا از همه گیری هرچه بیشتر دیابت پیشگیری کند و سطح دیابت را مقیاس جهانی پایین اورد.

 

 

 

شکر استویا از کجا بخریم ؟

ما به عنوان مرکز فروش استویا به شما این تضمین را می دهیم که محصولی با بالاترین کیفیت را به شما عرضه کنیم. اگر ۱۰ گرم ما یا ۱۰۰۰ کیلو گرم از ما تهیه کنید در خلوص و کیفیت آن  شاهد هیچ نوع تغییری نباشید . ما بهترین کیفیت را به شما می دهیم و تامین کننده ی امینی برای محصولات مورد نیاز شما خواهیم بود.

کیفیت ما و اعتماد شما می تواند حاصل یک تجربه شیرین جدید باشد. تجربه ۸ ساله ما در این امر با یک نگاه علمی همراه بوده و شما را یاری می کنیم. ما در شرکت ایران استویا با افراد متخصص و مجرب در این فعالیت وارد شده ایم و رویکردی علمی را تا به امروز الگوی خود قرار داده ایم.