ایزومالت – Isomalt

ایزومالت

تنها شیرین کننده حجمی در جهان بوده که از چغندر قند بدست می آید و نزدیکترین طعم  و بافت را به شکر داشته  و شدت شیرینی آن حدود نصف شکر تخمین زده شده، در برابر حرارت مقاوم بوده و قابل فرموله شدن با تمامی شیرین کننده های قوی است. به همین دلیل در تمام صنایع غذایی قابل جایگزینی حجمی با شکر به نسبت ۱:۱ می­باشد.

.جایگزین طبیعی شکر، ۱۰۰% گیاهی و ارگانیک، حلال و بدون GMO می­باشد. ایزومالت تنها جایگزین شکر است که طعم طبیعی شکر را دارا بوده و۱۰۰% محصول را بدون شکر خواهد کرد و حتی از پوسیدگی دندان نیز جلوگیری می­کند اما با شیرینی ملایم­تر از شکر و کالری نصف آن.

ایزومالت در انواع صنایع غذایی از جمله شیرینی ها ,بستنی ها و آب­نباتها کاربرد دارد. ایزومالت جایگزین شکر درجه یک در سراسر جهان می­باشد.

در طی فرآیند تولید ایزومالت، تیمار آنزیمی ساکاروز با هیدروژناسیون می­باشد در نتیجه ترکیبی از سوربیتول و مانیتول بدست می­ آید. با تنظیم پارامترهای تولید، ترکیب و ساختار آن ایزومالت در صنایع مختلف کاربرد خواهد داشت.

 

خواص ایزومالت:

 

جذب رطوبت پائین:

کاهش چسبندگی و طول عمر طولانی

ایزومالت نسبت به سایر پلی ال ها جذب رطوبت پائینی داشته و به طور قابل توجهی این میزان پائین­تر از شکر می­باشد. در دمای اتاق رطوبتی جذب نمی­کند. ایزومالت در آب­نبات­های سخت و قرص­های خوشبوکننده از چسبندگی جلوگیری کرده و طول عمر نگهداری آنها را افزایش می­دهد.

رنگهای درخشان و روکش

برخلاف سایر پلی ال ها ایزومالت بطور قابل توجهی موجب افزایش رنگ در روکش، مخصوصاً در آدامس­های بدون شکر و آب نباتها می­گردد.

طعم مطلوب

از لحاظ ویژگی های ظاهری ایزومالت بسیار شبیه به شکر، با شیرینی ملایم­تر و کالری کمتر می­باشد، از این رو در صنایع غذایی کاربرد گسترده­ای دارد به خصوص در تولید آب نبات ها و شیرینی ها اولین جایگزین شکر در سراسر دنیا می­باشد.

 

موارد کاربردی ایزومالت

 

  • پخت کیک و شیرینی
  • غلات صبحانه
  • آدامس
  • آب­نبات های سخت و نرم
  • مربا
  • انواع شیرینی ها
  • انواع نان های شیرین
  • بستنی

 

ضمن تشکر از شکیبایی شما ، وب سایت پیش رو نسخه جدیدی از برند دکتر استویا است لذا در برخی قسمت ها دارای نواقصی می باشد.شما عزیزان می توانید با اطلاع این نواقص به پشتیبان سایت از ما هدیه(یک بسته قرص استویا) دریافت کنید. تلگرام پشتیبان سایت رد کردن