پالاتینوز از تخمیر ساکارز حاصل می شود، شدت شیرینی پالاتینوز ۵۰%می باشد و مدت زمان جذب آن بسیار بالا است و اثر بسیار کمی بر سطح انسولین خون دارد. از جمله خصوصیات این ماده میتوان به انرژی زایی طولانی تر، کامل بودن مرحله هضم و ایمن برای سلامت دندان­ها اشاره کرد.

پالاتینوز (ایزومالتولوز) کاملاً از شکر و چغندرقند بدست آمده ۱۰۰% گیاهی و ارگانیک، حلال و بدون GMO می باشد.بطور صنعتی از واکنش آنزیمی پیوند گلیکوزیدی بین گلوکز و فروکتوز از (α۱->2)  به باند (α۱->6) تغییر یافته است درنتیجه ارتباط مولکولی جدید پالاتینوز بسیار مقاوم­تر از شکر می­باشد.

 

نقش پالاتینوز در تغذیه :

 

پالاتینور در تغدیه ورزشکاران

پالاتینوز شکر طبیعی از چغندر قند است با انرژی معادل ۴کیلوکالری لذا بصورت متعادل­تر اندیس گلایسمی پائین ایجاد می­کند. این قند اکسیداسیون چربی را در طی فعالیتهای ورزشی افزایش داده و انرژی را در مدت زمان طولانی­تری حفظ می کند. این ماده تبدیل به چربی نیز نمی­شود. واکسیداسیون چربی را تسریع می­بخشد.

پالاتینوز در تغدیه نوزادان و کودکان

پالاتینوز در تغدیه نوزادان بالای ۶ ماه که غذا خوردن را شروع کرده­اند مفید است و به جای گلوکز و یا سایر کربوهیدرات­های قندی متابولیسمی شبیه به شیر مادر ایجاد می­کند.

پالاتینوز دوست دندان ها

پالاتینوز اولین قندی است که دوست دندان بوده و منجر به پوسیدگی نمی­گردد.

 

ویژگی خاص پالاتینوز

پودر (Free flowing )

پالاتینوز مناسب پودرهای نوشیدنی و مخلوط می باشد و جذب  کم آب آن  نسبت به سایر قندها قابل توجه است در نتیجه امکان کلوخه شدن یا گلوله را کم می­کند.

پایداری بیشتر نوشیدنی­ها

پالاتینوز مقاومت حرارتی و اسیدی بسیار بالایی داشته و بسیار مناسب نوشیدنی­های ایزوتونیک با PH کمتر از۳ می باشد. پالاتینوز اسمولالیتی را باآبرسانی کامل حفظ کرده لذا در نوشیدنی­های هایپوتونیک و ایزوتونیک کاملاً کاربردی است.